Deco Studio

Śluby i wesela w najlepszym wydaniu!

Piosenki weselne – muzyka, którą każdy może odbierać inaczej

Wesele to uroczystość, w której muzyka i taniec pełnią naprawdę ważną funkcje One sprawiają, że weselna zabawa nabiera rumieńców. Bez nich byłoby to niemożliwe. Poza tym muzyka i taniec są widowiskowe, przez co można je z powodzeniem uwiecznić na weselnej kasecie lub płycie DVD.

Dlaczego Młoda Para tak bardzo stresuje się pierwszym tańcem?

Po pierwsze zapewne dlatego, że w tej właśnie chwili cała uwaga gości weselnych jest właśnie skupiona na niej. Poza tym stres jest ogromny, gdyż Młodzi nie chcą pomylić kroków w trakcie tańca lub nie daj Boże, stracić równowagi i upaść z hukiem na parkiet. Pierwszy taniec jest także problematyczny także wtedy, gdy żadne z nich nie umie dobrze tańczyć i w ogóle nie przepada za tą formą ruchu. Dla takich par weselny taniec stanowi istotne i nie za przyjemne wyzwanie.

Jakie są piosenki weselne w trakcie pierwszego tańca?

Nietrudno zgadnąć, jakie są piosenki weselne w tego typu przedsięwzięciach towarzyskich. To zazwyczaj spokojne, powolne i niezbyt rytmiczne ballady. Dzieje się tak dlatego, że można się w ich trakcie do siebie zbliżyć i mocniej objąć.

Ballady dają też pewność, że w razie nie za dobrych umiejętności ruchowych u Nowożeńców, nie dojdzie do żadnej tanecznej kompromitacji. A Państwu Młodym uda się wyjść z tej potyczki z twarzą. Czasem zdarza się, że Młodzi wybierają nieco bardziej energiczne kawałki, bo chcą rozruszać gości i nie są zwolennikami wolnych tańców. Preferują raczej jego mniej staroświeckie odmiany.

Czyje piosenki weselne są częściej grane?

Z przykrością trzeba otwarcie przyznać, iż zagraniczni twórcy muzyki rozrywkowej mają większe wzięcie na polskich weselach. Może to przez to, że piosenki po angielsku wydają się bardziej romantyczne i nastrojowe. A może to przez to, że są po prostu lepiej znane młodym ludziom.

Powód jest tak naprawdę drugorzędną kwestią. Liczy się to, że zostało już naprawdę niewiele polskich utworów, bez których goście weselni nie wyobrażają sobie przyjęcia weselnego. To smutne, lecz może na tym właśnie polega wymiana pokoleniowa.