Deco Studio

Śluby i wesela w najlepszym wydaniu!

Jaki zespół muzyczny wybrać na wesele?

Bardzo ważne jest to, aby dobrze przemyśleć wybór konkretnego zespołu muzycznego, ponieważ nie zajmuje się on wyłącznie wykonywanie piosenek. Będzie odpowiedzialny również za organizację różnego rodzaju zabaw, a w szczególności oczepin.

Warto więc zapytać jakie konkursy dla gości będą organizowane. Niektóre mogą się dla nas wydawać śmieszne, a niektóre wręcz żenujące i dlatego warto ustalić, które zabawy chcemy mieć na swoim weselu.

Wybieranie zespołu weselnego – o czym należy pamiętać?

Na polskim rynku dostępne są różnego rodzaju zespoły weselne. Niektóre składają się tylko z kilku osób, ale wiele z nich posiada w swoim gronie kilkunastu instrumentalistów oraz dwóch wokalistów.

Decydując się na konkretną grupę muzyczną, warto ustalić wszelkie najważniejsze kwestie formalne. Przede wszystkim istotne jest, aby dokładnie określić, ile czasu będą trwały bloki muzyczne oraz przerwy, a także ile ich będzie w ciągu całego wesela.

Warto także zapytać, czy zespół posiada z góry ustalony scenariusz imprezy i czy możemy w nim dokonać własnych poprawek lub różnego rodzaju zmian. Trzeba także uzgodnić bardzo ważną kwestię dotyczącego czy muzycy będą spożywali alkohol albo stanowczo im tego zabronić.

Na koniec dobrze jest także doinformować się, w jakich strojach będą występować członkowie kapeli muzycznej, aby prezentowali się odświętnie i elegancko. Można także poprosić o towarzyszenie kapeli podczas wyjścia z domu panny młodej.

Dlaczego warto sprawdzić portfolio zespołu muzycznego?

W obecnych czasach większość zespołów weselnych posiada własną stronę internetową, którą znajdziesz tutaj: www.zankyou.pl/zespoly-weselne. Jest to świetny sposób zdobywania najważniejszych dla nas informacji.

Dużo z nich posiada także portfolio, gdzie zaprezentowane są obszerne fragmenty z różnych wesel, w których dana kapela była mistrzem ceremonii. Pozwoli to najszybciej przekonać się o tym, czy muzycy dobrze prowadzą zabawę weselną oraz czy wywiązują się z powierzonych zadań.