Deco Studio

Śluby i wesela w najlepszym wydaniu!

Styl rustykalny a ślub i wesele

Moda na ekologię wkradła się także w branżę ślubną. Już nie tylko wystrój sal czy weselne menu często odpowiadają ekologicznym trendom; co raz bardziej popularne jest również dbanie o najdrobniejsze szczegóły, by były w pełni naturalne. Widać to na przykładzie nowoczesnych zaproszeń dla gości.

Rustykalna moda?

Styl rustykalny stawia na prostotę i minimalizm, jak również na ekologię i naturalność – takie właśnie są rustykalne ślubne zaproszenia zaprojektowanie zgodnie z jego założeniami. Cechuje je skromność połączona z efektownością. Ich charakterystyczną cechą jest wykorzystanie naturalnych ozdobników, takich jak kora drzew czy suszone kwiaty.

Materiały na rustykalne zaproszenia

Materiały, z jakich wykonuje się zaproszenia stylizowane na rustykalne są w większości ekologiczne. Przede wszystkim jest to szary papier, najczęściej odzyskany z makulatury. Co więcej, w ramach dekoracji raczej rezygnuje się z syntetycznych wstążek, koralików czy cyrkonii – nie tylko nie pasowałyby one wizualnie do rustykalnej kartki okolicznościowej, ale także nie byłyby ekologiczne. Ich miejsce zastępują suszone rośliny i kora, co prezentuje się niezwykle gustownie. Takie zaproszenia podbijają serca miłośników życia w zgodzie z naturą.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.