Deco Studio

Śluby i wesela w najlepszym wydaniu!

Przygotowania do ślubu

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w naszym życiu. Nic zatem dziwnego, że każda młoda para przykłada do owego dnia wielką wagę. Wybór sukni ślubnej i garnituru, wynajem sali, ustalanie menu – wszystkie te czynności wymagają znacznych nakładów czasowych i finansowych.

Językowe dylematy

Osobną, bardzo złożoną kwestią jest także układanie listy gości. Kiedy państwo młodzi zdecydują już, kogo pragnęliby widzieć na uroczystości, nieuchronnie przychodzi czas doręczania zaproszeń.

Często okazuje się nieoczekiwanie, że odmiana nazwisk na zaproszeniach ślubnych przysparza nam pewnych problemów. O ile nazwiska standardowe odmieniamy intuicyjnie, o tyle w przypadkach bardziej problematycznych przeżywamy istne katusze.

Ratunek przez Internet

Nieodzowną pomocą mogą tutaj służyć specjalne strony internetowe, w całości dedykowane odmianie nazwisk na zaproszeniach ślubnych. Dzięki nim z łatwością poradzimy sobie z odpowiednim wypełnieniem zaproszenia dla każdego gościa.

Wbrew pozorom, ta kwestia bywa bardzo istotna – co prawda osoba zaproszona raczej nie zwróci nam uwagi na popełnioną gafę, ale z pewnością ją dostrzeże i zapamięta. A przecież nie tego życzymy sobie z okazji tak radosnego dla nas święta.

Polecamy również wpis od RozsądneWesele.pl szerzej omawiający kwestię odmiany nazwisk: https://rozsadnewesele.pl/nazwiska-zaproszeniach-slubnych-odmieniac/

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.